Jaką piankę do pływania warto kupić?

Pianka do pływania to strój stworzony z neoprenu, czyli bardzo wytrzymałego materiału. Nazywa się go materiałem przyszłości. Jest przy tym lekki, zatem idealnie sprawdzi się w roli, do której został przeznaczony. Pianka do pływania używana jest podczas takich sportów, jak kitesurfing, surfing oraz wielu innych. 

Zalety pianki do pływania

Pianka do pływania sprawia, że podczas rekreacji w wodzie jest na po prostu ciepło oraz komfortowo. W przypadku dzieci zadaniem pianki jest także ochrona przed słońcem, a także niekiedy zbyt chłodną wodą. Warto jednak zaznaczyć, że pianka do pływania nie zapewnia suchości naszego ciała. Jej zadaniem jest zatrzymać niedużą, lecz zawsze, warstwę wody i ją ogrzać. Pianka współpracuje z temperaturą naszego ciała, dzięki czemu jest nam zwyczajnie ciepło.

Jaki typ pianki?


Wszystko zależy od tego, jaki sport uprawiamy. Zazwyczaj wyróżnia się cztery typy pianek do pływania. Istnieje pełna pianka, pełna pianka z kapturem, tzw. Long John, czyli długie nogawki oraz bezrękawnik, a także shorty, czyli nogawki i krótki nagłówek. Przy uprawianiu wietrznych sportów musimy zaopatrzyć się w grubszą piankę. Kiedy surfujemy po cieplejszych i spokojniejszych wodach, możemy śmiało zaopatrzyć się w mniej grubą piankę. 

Dobór rozmiaru

Pianka do pływania powinna być dobrze dopasowana. Ciasna i przylegająca, ponieważ wtedy jesteśmy dobrze chronieni, zwłaszcza przed zimniejszymi podmuchami wiatru. A przy tym mamy znacznie większą elastyczność. Trzeba zwrócić uwagę, aby doskonale pasowała przy naszej szyi, ponieważ jest to miejsce, gdzie najczęściej może wlewać się woda. Istnieją rozmiary od XS do XXL, zatem łatwo będzie znaleźć odpowiedni rozmiar. 

Jaka pianka będzie odpowiednia?

Pianka do pływania musi przepuszczać niedużo wody, doskonale pasować i chronić przed zimnem. Dobra jakościowo pianka będzie nie tylko elastyczna, lecz także wytrzymała. Warto zwrócić na to uwagę. Neopren jest jednak na tyle dobrym izolatorem, że nie powinniśmy mieć problemów.

Zdecydowanie warto zainwestować w piankę do pływania, jeśli planujemy aktywne, surfingowe wakacje. Dobry jakościowo wybór pozwoli nam cieszyć się chwilą w letnim słońcu.